مودم

6 نکته کلیدی برای انتخاب مودم به پیشنهاد زادا الکترونیک

6 نکته کلیدی برای انتخاب مودم به پیشنهاد زادا الکترونیک

6 نکته کلیدی برای انتخاب مودم به پیشنهاد زادا الکترونیک

با گسترش استفاده از اینترنت و شبکه های اجتماعی و انجام امور بانکی و نیازهای دیگر زندگی، دسترسی به اینترنت از ملزومات هر خانه یا اداره به شمار می آید. برای این امر نیاز به دستگاهی به نام مودم دارید.زادا الکترونیک در این مسیر کنار شماست تابرای انتخاب مودم مورد نظر دچار سردرگمی نشوید.

1- بالاترین سرعتی اینترنتی که می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید را پیدا کنید:

با تماس با سرویس دهنده اینترنت خود در زمان خرید سرویس و یا مشاهده ریز مصرف اکانت خود می‌توانید سرعت اینترنتی که به آن دسترسی دارید را پیدا کنید. سرعت اینترنت که با مقیاس مگابیت بر ثانیه(Mbps) اندازه‌گیری و توصیف می‌شود می‌تواند حداقل مقدار سرعت روتر انتخابی شما را مشخص کند.

بعنوان مثال: اگر بالاترین سرعت اینترنت شما 100 مگابیت بر ثانیه است به مودمی نیاز دارید که حداقل سرعت 100 مگابیت بر ثانیه را بتواند پوشش دهد. شما با انتخاب مودم در زادا الکتروینک می‌توانید بالاترین سرعت اینترنتی را تجربه کنیدمهم در خرید مودم

2- لیست دستگاه‌هایی که قرار است به مودم متصل شوند را تهیه کنید:

تهیه کردن لیست دیوایس‌هایی که قرار است به مودم متصل شوند(بعنوان مثال تلفن همراه، کامپیوتر رومیزی، لپ‌تاپ، تلویزیون و…) می‌تواند نوع مودم شما را تعیین کند.پیشنهاد زادا الکترونیک این است اگر تعداد دیوایس‌های اتصالی شما به مودم زیاد است باید مودم بزرگ‌تر و قویتری انتخاب شود و برعکس.

– یک مودم کوچک با پاور متوسط می‌تواند کامپیوترهایی را ساپورت کند که عمل‌هایی که به پهنای باند کمی احتیاج دارند را انجام می‌دهند. در حالیکه وقتی قرار است عمل‌هایی با پهنای بالا اجرا شوند به مودم قدرتمندتری احتیاج است.

– همچنین در نظر بگیرید که از اینترنت چه استفاده‌ای قرار است بکنید. مثلا سرچ کردن روند خیلی ساده‌تر و کم مصرف تری نسبت به بازی کردن و یا ارسال و دریافت دائمی داده دارد.

3- محدوده‌ای که مودم باید پوشش دهد را مشخص کنید:

یک راه درست برای اینکه بتوانید این محدوده را تعیین کنید اینست که بدانید قرار است مودم کجا قرار بگیرد. و پس از آن نیاز هست نقاطی که مایل هستید به سیگنال مودم دسترسی داشته باشید مثل اتاق‌ها و فضای نشیمن و… را در نظر بگیرید.

– این نکته را مدنظر داشته باشید که دیوارها و طبقات از قدرت سیگنال وایرلس می‌کاهد. که در این شرایط باید مودم روتری با قدرت سیگنال بالاتر انتخاب کنید تا بتواند طبقات مختلف و یا اتاق‌های بیشتری را پوشش دهد.

– اگر تعداد طبقات بیشتر و یا فضای گسترده‌ای برای پوشش گرفتن دارید شاید نیاز باشد چند روتر را روی این شبکه تنظیم کنید و از آنها استفاده کنید تا فضای مورد انتظار شما را پوشش دهد.

4- مطمئن شوید مودم روتر انتخابی شما از روش رمزگذاری WPA2 پشتیبانی می‌کند:

انواع مختلفی از روش‌های رمزگذاری امنیتی وجود دارد ولی در حال حاضر WPA2 آخرین روش می‌باشد و بنابراین امن‌ترین روش کدگذاری اخیر شمرده می‌شود. تمامی مدل‌هایی که از استاندارد AC پشتیبانی می‌کنند باید روش کدگذاری WPA2 را نیز پشتیبانی کنند.

– از انتخاب پروتکل‌های WEP و WPA خودداری کنید چرا که از سال 2006 به بعد این روش‌ها قدیمی به حساب می‌آیند.

فیبر نوری ONT

5- رنج جستجوی خود را می‌توانید به دسته‌بندی روترهای سری “N” و سری “AC” محدود کنید:

تمامی مودم روترهای وای فای از یکی از استانداردهای بین‌المللی Wi-Fi 802.11 پیروی می‌کنند. معمولا یک یا دو حرف در جلوی مدل نامبر دستگاه ورژن استانداری که پیروی می‌کند را نشان می‌دهد.

اگر می‌خواهید به بیشترین بهره‌وری و کارایی دست پیدا کنید سراغ مدل‌هایی بروید که نام آن ها به “AC” ختم می‌شود.

– استانداردهای قدیمی که به عناوین A,B و G ختم می‌شوند امروزه منسوخ شده به حساب می آیند.

6- تحقیق خود را روی یک مدل خاص محدود کنید:

زمانی‌که دامنه جستجوی خود را روی مدل‌های خاص و محدودی معطوف می‌کنید، می‌توانید خیلی دقیق‌تر روی بررسی‌ها و بازخوردهای مصرف کنندگان آن مدل تحقیق کنید. این روش بهترین ایده‌ ای است برای اینکه بدانید در شرایطی که شما در آن قرار دارید مودم چگونه کار می‌کند را، به شما می‌دهد.

– اگر مدل مودم روتر انتخابی شما دارای نظرات مثبت زیادیست و همچنین تعداد زیادی این مدل را خریداری کرده‌اند می‌توانید مطمئن شوید که انتخاب خوبی کرده‌اید.

در نهایت در انتخاب مودم مناسب

درنظر گرفتن و دانستن این موارد به شما کمک خواهد کرد و می‌توانید مطمئن باشید که با یک انتخاب درست در زادا الکترونیک از حداکثر کیفیت بهره خواهید برد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از hCaptcha مورد نیاز است که تابع سیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده آنها است.

من با این شرایط موافق هستم .